Podpora kolegyň a kolegů zasažených válkou na Ukrajině

Válečný konflikt na Ukrajině má drtivý dopad na životy milionů tamějších obyvatel. Proto jsme spustili celou řadu aktivit na podporu těch, kteří ze země uprchli a nacházejí se na území České republiky.

Nabídli jsme proto kolegům, kteří se museli na Ukrajinu vrátit na základě povolávacího rozkazu plnou náhradu mzdy za první 3 měsíce po svém odchodu, aby mohli podporovat své rodinné příslušníky, kteří v České republice zůstali.

Více než 125 ukrajinských kolegů a kolegyň v pracovněprávním poměru nebo na dohody obdrželo jednorázovou odměnu ve formě poukázek Tesco v celkové hodnotě 9 000,- Kč na osobu, což jim pomohlo zajistit si během prvních tří měsíců úhradu nákladů na jejich základní potřeby.

Avšak nejdůležitější bylo – a stále je – vytvářet pracovní příležitosti. Velmi nám záleží na tom, abychom pomáhali se začleňováním ukrajinských uprchlíků do života v České republice. Od vypuknutí válečného konfliktu jsme v rámci svých provozoven a distribučního centra zaměstnali 195 ukrajinských kolegů a kolegyň. Celkem 39 z nich se stalo stálými členy našeho týmu.

Všem kolegům a kolegyním v rámci společnosti Tesco jsme umožnili, aby se do pomoci zapojili prostřednictvím partnerských neziskových organizací, které zajišťují podporu v souvislosti s uprchlickou krizí – každý tak získal 2 hrazené dny na dobrovolnickou činnost.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jakým způsobem Tesco Ukrajinu podporuje, navštivte prosím naše firemní stránky: https://corporate.itesco.cz/pomoc-ukrajine/

Olena Hoia, vedoucí směny

„Válka na Ukrajině zasáhla celý svět, a i já a moji příbuzní toho nebyli výjimkou. Jsem ráda, že pracuji pro společnost, která přišla s okamžitou pomocí.  Oceňuji i to, že jsem dostala příležitost být součástí projektu a podpořit tak začleňování nových ukrajinských kolegů/gyň do pracovního procesu. Jako náborářka jsem tak mohla pomoci s tlumočením, informováním o volných pracovních místech, vést pohovory nebo poskytnout telefonickou podporu i v jiných místech ČR, kde se tito kandidáti hlásili o pracovní pozice."

Podpora kolegyň a kolegů nejen ukrajinské národnosti je pro nás důležitá, o to více si ceníme a vítáme, pokud naši společnost vyhledávají i mladí uchazeči a uchazečky o zaměstnání ze zahraničí, ať už tu hledají brigádu nebo posílí naše týmy, které podporují naše podnikání ve střední Evropě.