Naše další kroky

V následujících 12 měsících zvýšíme úsilí při začleňování diverzity a inkluze v rámci naší firemní kultury, přičemž za tuto oblast přijímáme odpovědnost formou měřitelných cílů.

Dále zvyšovat povědomí tím, že si budeme připomínat klíčové události v rámci kalendáře diverzity a inkluze, pokračovat v rozšiřování pojmu diverzity a rozvíjet spolupráci s našimi externími partnery. Podporovat kolegyně a kolegy ke vzniku iniciativ, které nám pomohou dosáhnout našich každodenních cílů, vedoucí k podpoře inkluzivní kultury v naší společnosti.

Zavázali jsme se, že všichni naši manažeři/manažerky provozoven absolvují workshop „Jak být inkluzivním lídrem“ do února 2023.

I nadále budeme sledovat pokrok v oblasti zastoupení kolegyň v rámci všech zaměstnanců a zaměstnankyň i členů vedení. Do příštího října bychom chtěli dosáhnout/udržet 50% zastoupení žen ve vedoucích pozicích. Naší prioritou je zvýšení přílivu mladých kolegů a kolegyň.

Zvýšíme také úsilí v souvislosti s náborem většího počtu kolegů a kolegyň se zdravotním postižením a v souvislosti s vytvořením prostředí bez fyzických či mentálních bariér.

Daniela Bittersmann, Employer Branding specialistka

“Potřebovala jsem ½ úvazek a možnost flexibilní pracovní doby tak, abych mohla skloubit zaměstnání a dojíždění k lékařům a na rehabilitace svého hendikepovaného syna. V Tescu jsem začala pracovat na brigádu a po půl roce už na pracovní poměr na zkrácený úvazek.  Několik dnů po nástupu jsem ale onemocněla covidem a následně vláda uzavřela školy a školky, prvních 6 měsíců jsem tedy v podstatě plně pracovala z domova. Ani na chvilku jsem neměla pocit, že by s tím měl někdo z kolegů či nadřízených problém, naopak mě všichni podporovali a trpělivě mě zaučovali při videohovorech přes Teams. Po pár měsících jsem dostala možnost pracovat na ½ úvazek na personálním oddělení, a i zde musím vyzdvihnout vstřícnost a pochopení kolegů, když jsem potřebovala pracovat z domova, přestože daná pozice vyžadovala, abych byla pravidelně osobně přítomná na pracovišti. Nakonec jsme se domluvili na další změně pracovní náplně tak, abych mohla svoje povinnosti ještě lépe skloubit s péčí o syna a zároveň jsem si navýšila úvazek.

Vůbec jsem nečekala, že ke mně bude zaměstnavatel takto vstřícný, dlouho jsem se ve své situaci považovala za „nezaměstnatelnou“.

 V Tescu jsem se ale setkala se skutečným zájmem a všichni moji nadřízení se opravdu snažili mi maximálně vyjít vstříc. Nikdo tu neřeší, kdo je jaké národnosti, koho miluje nebo kolik má dětí. Ano, práce v korporátu není jednoduchá a tempo je někdy vražedné, ale v Tescu je vždy prostor pro diskusi a nikdo se nemusí bát ji otevřít."

Pokud se chcete dozvědět více o společnosti Tesco a o tom, jak pracujeme, klikněte sem.

Pokud máte zájem rozšířit tým společnosti Tesco, přejděte na naše stránky věnované pracovním příležitostem zde.