Program Young Leaders

Náš program „Young Leaders“ se zaměřuje na absolventky a absolventy škol, kteří se chtějí připravovat na manažerskou roli v rámci provozních jednotek, přičemž nevyžaduje vysokoškolské vzdělání. Tento rozvojový program poskytuje cílenou odbornou přípravu, která účastníkům umožňuje získat technické i behaviorální dovednosti nezbytné pro vedení týmu.

Kromě toho tento program nabízí stínování v práci, kdy mají naši mladí lídři možnost vidět, jakým způsobem v rámci našeho podnikání pracují jiní kolegové a kolegyně na vedoucích pozicích. Mají tak příležitost pohybovat se v blízkosti lidí, se kterými by za jiných okolností patrně neměli možnost úzce spolupracovat.

Tento kontakt s různými pozicemi, povinnostmi a lidmi v rámci programu „Young Leaders“ pomáhá účastníkům a účastnicím vytvářet si budoucí profesní plány a rozvíjet se pro pozice manažera na provozovnách ve společnosti Tesco.

 

Martin Moravec, účastník programu Young leader, nyní vedoucí směny

"O rozvojovém programu jsem se dozvěděl přes internet. V Tesco jsem jako brigádník pracoval při studiu a připadalo mi to i jako skvělý nápad to vyzkoušet. O co mě tato pracovní zkušenost obohatila? Upřímně, v komunikaci s lidmi, vedením týmu a řešením problémů rychle a efektivně. Říká se, že za zkoušku nic nedáte a je tomu tak. Práce na obchodě má úplně jiný "feel". Neustále se všechno mění, modernizuje, není to stereotyp. Práce v Tesco mi připadala zajímavá a po dvou letech pracování ve firmě mi stále zajímavá připadá.

Určitě bych doporučil program Young Leaders všem, co mají rádi výzvy a práci s lidmi."