Program Graduate v centrální kanceláři

Náš program pro absolventy a absolventky vysokých škol („Graduate“) skýtá jedinečnou příležitost pro ty, kteří přemýšlí nad profesní dráhou v rámci centrální kanceláře.

Nabízí možnost vyzkoušet si různé pozice v rámci týmů z různých částí našeho podnikání. Ačkoliv všichni naši absolventi/absolventky stráví nějaký čas na našich provozovnách a v našem distribučním centru, kde se seznámí se samotným jádrem našeho podnikání, větší část programu probíhá v rámci centrální kanceláře. Koncepce programu dokáže odrážet směr našich absolventů/absolventek v jejich dalším působení a současně i našich potřeb byznysu.

Monika Kohoutová, Manažerka nákupu

"Od dob, kdy jsem začala studovat v Praze, bylo Tesco mým oblíbeným místem, kam zajít na nákup, jak potravin, tak oblečení. Nabídku účasti v programu jsem na webových stránkách našla právě včas, kdy jsem se rozhodovala, zda změnit obor. Tesco v informacích o programu zmiňovalo možnost osobního rozvoje a načerpání nových vědomostí a zkušeností. Během programu jsem se dostala na různá místa včetně obchodů, kde jsme měli možnost poznat, že práce kolegů zde opravdu není lehká a musíme si jejich práce vážit. Dostala jsem se i na pekárnu, kde jsem poprvé zkusila upéct vlastní chléb, vánočku a dalamánek. Tesco jsem vnímala jako dobře fungující společnost, která zákazníkům chce v každé době nabídnout nejkvalitnější výrobky za skvělé ceny. Také jsem byla překvapená kulturou Tesca a soudržností lidí, kteří zde pracují. Benefitem pro mě bylo trávit čas s kolegy, kteří se mnou sdíleli své know-how, za což bych jim také moc ráda poděkovala. Těm, kteří přemýšlí o nějakém programu  bych poradila, aby si šli za svými sny a nebáli se ptát, když je něco zajímá, nebo požádat o pomoc. Buďte aktivní, sestavte si plán toho, co se chcete naučit a svůj čas v programu si podle něj naplánujte. Nezapomínejte na volný čas a psychickou pohodu."

V letošním roce jsme se  zapojili i do spolupráce s vysokými školami, kde jsme pro studenty z VŠE uspořádali cvičná assessment centra, která prohloubí jejich teoretické znalosti z výuky na vysoké škole o praktické tipy a zkušenosti, jak je případně v budoucnu využít. 

Stabilně oslovujeme vysokoškolské studenty a studentky na veletrzích a nabízíme různé pracovní příležitosti. Naše přednášky na VŠE nebo NOVĚ na ČZU studentům různých oborů přibližují naši společnost a naše podnikání.