Podpora v krizových situacích

Pomoc Ukrajině

Díky štědrosti našich zákazníků a kolegů jsme společně vybrali 5,2 milionu liber, abychom pomohli Červenému kříži a Člověku v tísni získat životně důležitou podporu těm, kteří byli zasaženi krizí na Ukrajině. Více informací naleznete zde.

Pomáháme ukrajinským uprchlíkům získat práci ve všech obchodech Tesco. Rovněž jsme jim poskytli bezplatné sim karty a zařídili zvýhodněné tarify. Uspořádali jsme mimořádnou potravinovou sbírku, ve které se podařilo vybrat 58 tun potravin, zaměstnancům jsme poskytli možnost využít dvou placených dnů na dobrovolnickou činnost a zahájili jsme projekt Linka opravdové pomoci, která poskytuje psychologickou, právní a finanční pomoc všem spolupracovníkům společnosti Tesco.

Spolupracovníkům, kteří obdrželi povolávací rozkaz a musí se vrátit na Ukrajinu garantujeme 100% náhradu mzdy po dobu 3 měsíců, aby mohli zajistit své rodiny, které zůstanou v České republice. Zaměstnanci z Ukrajiny obdrží mimořádné poukázky v hodnotě 9 000 Kč. Se zavedením příslušných právních předpisů můžeme nabídnout až 500 dlouhodobě neobsazených pracovních míst, která mohou pomoci integrovat ukrajinské uprchlíky do společnosti. Od začátku konfliktu na Ukrajině do června se nám podařilo dát práci 163 novým kolegům z Ukrajiny.

 

Pomoc při tornádu

Dne 24. června 2021 v podvečerních hodinách zdevastovalo několik oblastí na jižní Moravě nečekaně silné tornádo.

Již v ranních hodinách jsme do Břeclavi, která byla jednou z nejpostiženějších oblastí, poslali 3 zásilky plné přikrývek, sušeného masa, balené vody a dalších nezbytností. Prostřednictvím organizace Člověk v tísni jsme poskytli finanční dar v hodnotě 5 milionů korun na pomoc obětem a odstranění ničivých následků tornáda. V srpnu proběhla mimořádná letní potravinová sbírka Tesco, při níž bylo vybráno 18 tun potravin a drogistického zboží.

Tornádo zasáhlo i řadu našich spolupracovníků, proto jsme pro ně uspořádali mimořádnou sbírku v rámci projektu Tesco Anděl, abychom jim pomohli v těžkém okamžiku jejich života. Naši spolupracovníci přispěli do sbírky, díky čemuž pomohli 20 postiženým rodinám z řad našich zaměstnanců částkou v hodnotě 234 974 Kč. Jednalo se primárně o opravy domů a vozidel poškozených řáděním živlu.