|

Jak naplňujeme náš „Little Helps Plan” v oblasti společenské odpovědnosti

Věděli jste, že Tesco v roce 2018 darovalo potravinovým bankám 1125 tun potravin, což představuje více než 2 miliony porcí jídla? Tesco také nadále zůstává jediným středoevropským maloobchodníkem, který zveřejňuje svá data o plýtvání potravinami. V roce 2018/2019 snížilo Tesco potravinový odpad o 38 % oproti předešlému roku. Méně než 1 % potravin v našich obchodech a distribučních centrech přichází nazmar. Tesco začalo také testovat aplikaci Food Cloud, která usnadňuje darování potravinových přebytků tím, že skrze aplikaci obchody sdílí svá data o přebytcích s místními dobročinnými organizacemi.

Tesco ve své zprávě zdůrazňuje kromě práce na snižování plýtvání potravinami a zavedení udržitelných obalů také podporu komunit v celé střední Evropě. Od roku 2016 Tesco podpořilo v České republice 810 dobročinných projektů částkou více než 18 milionů korun v rámci programu na podporu komunit „Vy rozhodujete, my pomáháme”. Aby Tesco mohlo ještě více pomáhat komunitám, spustilo v minulém roce dobrovolnický program pro kolegy.

Zpráva „Little Helps Plan” také sdílí postupy společnosti Tesco související s podporou zdraví, možností dalšího rozvoje a flexibility na pracovišti.

V České republice společnost Tesco také zavedla interní projekt „Tesco Anděl“ pro kolegy, kteří se vlivem nepřízně osudu ocitli v tíživé životní situaci. Zdaleka ne všichni kolegové si mohou dovolit poslat své děti na dobrodružné prázdniny. I na ně Tesco nezapomíná a pravidelně pro ně pořádá Tesco letní tábor.

Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco Stores ČR to komentuje:

„Myslím, že všichni kolegové v Tescu mohou být právem hrdí na naše společné úsilí, které věnujeme našim zákazníkům, partnerům i komunitám. Když shrneme všechny tyto aktivity, tak vidíme, jak velký a pozitivní dopad má naše podnikání. Rád bych poděkoval všem kolegům za jejich angažovanost a těším se na další společnou práci, která bude přínosem pro místní komunity a společnost.“

Ukončit

Mohlo by se vám také líbit