Potravinové sbírky

Odpovědný a účinný rozvoj programů darování potravin je nejlepší činností, do které se mohou podniky zapojit, chtějí-li lidem opravdu pomoci. Od roku 2013 úzce spolupracujeme s potravinovými bankami a odpovědně darujeme naše potravinové přebytky, které jsou následně přerozdělovány lidem v nouzi v místních komunitách. Kromě toho ve vybraných obchodech v celé České republice organizujeme potravinové sbírky, při nichž mohou zákazníci darovat trvanlivé potraviny a základní hygienické potřeby potravinovým bankám a charitativním organizacím.

V roce 2019 darovali celkově naši zákazníci ve dvou edicích Sbírky potravin (jarní a podzimní) téměř 172 tun potravin a drogistického zboží, což představuje více než 360 000 porcí jídla pro lidi v nouzi. To je nejvíce v historii naší sbírky. Tesco dary svých zákazníků navýšilo o 900 000 Kč, které darovalo na rozvoj činnosti potravinových bank v České republice.

Online sbírka potravin

V roce 2019 jsme poprvé přenesli naši komunitní podporu i do virtuálního prostředí a přiblížili ji tak zákazníkům naší služby Tesco Online Nákupy. Na jaře a na podzim jsme uspořádali čtrnáctidenní online sbírky potravin, které umožnily našim zákazníkům darovat jídlo lidem v nouzi díky speciálně předpřipraveným online „Balíčkům pomoci“, a to vše z pohodlí jejich domovů. Naši online zákazníci společně darovali jídlo v hodnotě přes 230 000 Kč, které bylo použito k přípravě více než 10 000 jídel pro rodiny v nouzi.

„Nesmírně si vážíme potravinové pomoci společnosti Tesco. Těší nás, že se ani v této těžké době nezapomíná na velké množství lidí, kteří jsou v nouzi. Potravinová pomoc jim zásadním způsobem pomůže překonat toto náročné období. Všechny potraviny budeme distribuovat podle aktuálních potřeb lidí v jednotlivých krajích republiky,“

Veronika Láchová, ředitelka Federace potravinových bank.

„Nesmírně si vážíme potravinové pomoci společnosti Tesco. Těší nás, že se ani v této těžké době nezapomíná na velké množství lidí, kteří jsou v nouzi. Potravinová pomoc jim zásadním způsobem pomůže překonat toto náročné období. Všechny potraviny budeme distribuovat podle aktuálních potřeb lidí v jednotlivých krajích republiky,“ říká Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

 

Jak můžete pomoci

Usnadňujeme vám darování jídla v našich prodejnách. V den sběru potravin najdete v blízkosti sběrných míst dobrovolníky, kteří jsou připraveni vám nabídnout pomocnou ruku. Poradí vám, co koupit nebo vám poskytnou speciální nákupní seznam. Poté můžete sami koupit některou z položek a nechat ji na místě sběru potravin.

Můžete se také sami stát dobrovolníkem a pomoci ostatním darovat. Pro více informací prosím klikněte na tento odkaz

Nákupní seznam

Tyto položky jsou velmi vyhledávané potravinovými bankami a neziskovými organizacemi:

  • Těstoviny a rýže
  • Luštěniny
  • Konzervované potraviny
  • Mléko a olej
  • Mouka a cukr
  • Džemy a zavařeniny
  • Dětská strava
  • Základní a dětská drogerie

Naše výsledky

V poslední sbírce potravin v květnu 2019 darovali naši zákazníci 71 tun potravin a drogistického zboží.

Z darovaných potravin lze připravit 127 471 porcí.

942 dobrovolníků pomohlo na 88 hypermarketech.

Společnost Tesco doplnila dary zákazníků o 369 200 Kč.