Náš provoz

Boj s potravinovým odpadem v našem provozu

Zavázali jsme se, že žádné jídlo vhodné ke konzumaci nebude v našem provozu vyhozeno.

Pracujeme na minimalizaci přebytku v našich distribučních centrech a obchodech; například snižováním ceny u zboží, které se blíží datu minimální trvanlivosti. Nicméně, pokud potraviny nemohou být prodány, nabízíme je potravinovým bankám a charitám, které se starají o dodání jídla lidem v nouzi. Potraviny, které už nejsou vhodné pro lidskou spotřebu pak věnujeme charitativním organizacím na krmivo pro zvířata. 

Také pilně pracujeme na snižování potravinového odpadu v našem mezinárodním podnikání. V České republice, Maďarsku, Polsku a Slovensku provozujeme program na věnování potravinových přebytků. Více než 700 obchodů napříč celou střední Evropou jsou v současnosti zapojené pro darovacího programu a od roku 2013 až doposud jsme darovali přes 32,5 milionu porcí jídla místním potravinovým bankám a charitativním organizacím. Zavázali jsme se do roku 2020 darovat potravinové přebytky ze všech našich obchodů ve střední Evropě. 

Data o potravinovém odpadu

Jsme první a jediný český maloobchodní řetězec, který zveřejňuje nezávisle potvrzená data o potravinovém odpadu ve svém provozu. Zveřejňováním detailní analýzy našeho odpadu nám umožňuje identifikovat problémy a zaměřit se na ně. To nám umožnilo pracovat v partnerství s dalšími na snižování potravinového odpadu a zvyšování přerozdělování potravinových přebytků cíleným způsobem. Více se můžete dočíst zde.