Bezpečnost osob

Nikdo by během nákupu nebo práce v Tescu neměl být zraněn. Bereme celou zodpovědnost za zdraví a bezpečnost našich zákazníků a kolegů.

Přestože každá země, ve které působíme, má na toto téma pevně stanovené zákony, rozhodli jsme se, že se s tímto minimem nespokojíme. Denně spolupracujeme s tisíci lidmi, a proto musí být naše bezpečnostní standardy těmi nejlepšími.

Naši zákazníci i kolegové oprávněně očekávají bezpečné místo k nakupování i k práci. Proto rozvíjíme a udržujeme kulturu, v níž bezpečnost spočívá ve všem, co děláme. S ohledem na bezpečnost našich zákazníků a dalších osob usilujeme o to, aby se Tesco stalo tím nejbezpečnějším místem pro nakupování a práci v maloobchodě.

V České republice obslouží 15 000 našich kolegů desetitisíce zákazníků po celé zemi. Abychom je všechny udrželi v bezpečí, navrhli jsme ty nejlepší bezpečnostní standardy.

„Kdokoli, kdykoli, bezpečně doma.“ – to je naše vize, se kterou stavíme naši strategii bezpečnosti, která každého udržuje v bezpečí. Náš systém identifikace a řešení bezpečnostních hrozeb a nehod platí pro celou Skupinu a všechny vážné incidenty jsou okamžitě eskalovány na našeho generálního ředitele a členy Výboru pro rizika a dodržování předpisů. Stejnou důležitost přikládáme také detekci incidentů, kterým je možné se vyhnout. I to je mechanismus, pomocí kterého hledáme hlavní příčinu a provádíme kroky nezbytné k zamezení opakování nehody.

46%

snížení pracovních úrazů díky neustálému analyzování a vývoji bezpečnostního vybavení a pravidel

2300

kolegů absolvovalo v roce 2018 bezpečnostní školení