Vy rozhodujete, my pomáháme

Náš komunitní grantový program Vy rozhodujete, my pomáháme byl spuštěn v roce 2016. Program je věnován aktivním členům místních komunit, kteří usilují prostřednictvím malých lokálních projektů o zlepšení kvality života v prostředí, ve kterém žijí. Od zahájení programu jsme uspořádali 7 kol a podpořili 1 350 projektů částkou 28 260 000 Kč.

Jak to funguje

Před každým kolem vyzveme neziskové a příspěvkové organizace z celé země, aby předložili návrhy svých projektů zaměřující se na zlepšení kvality života místní komunity - například zlepšení okolního prostředí nebo uspořádání zážitkové akce pro místní obyvatele. Projektové žádosti pak hodnotí náš partner Nadace rozvoje občanské společnosti, který posuzuje jejich způsobilost a kvalitu. V každém z 90 klastrů jsou finalisté vybráni do užšího výběru pro zákaznické hlasování ve všech prodejnách, které trvá 4 týdny. Během těchto 4 týdnů obdrží zákazníci při každém nákupu hlasovací žeton, který mohou vhodit do hlasovacího zařízení projektu, jenž je zaujal nejvíce. Po hlasování získá projekt s nejvíce hlasy ve své oblasti grant ve výši 30 000 Kč. Druhé místo obdrží 16 000 Kč a třetí místo 10 000 Kč.

Komu pomáháme

Parky pro rodiny s dětmi, dětská hřiště, vědecké kluby pro děti, workshopy se zdravou výživou, vzdělávací kurzy, společenské aktivity pro osamělé seniory, vybavení pro pečovatelské domy, atd. To je jen několik příkladů projektů, které náš program Vy rozhodujete, my pomáháme podpořil. O jejich realizaci hlasují zákazníci žijící v sousedství obchodů, a jsou tak nejvhodnější pro to, aby řekli, jaký projekt je pro jejich okolí tím nejlepším.

Výsledky 2016-2020

přes

28 mil.

Kč darováno celkem

celkem

1 350

podpořených projektů

přes

23,2 mil.

vhozených hlasů

celkem

4 048

přihlášených projektů

Podívejte se na příklady úspěšných projektů

Vy rozhodujete, my pomáháme - Zdravotní klaun

Vy rozhodujete, my pomáháme - Cyklomaraton Debra