Malé pomoci a místní aktivity

V Tescu věříme, že i malá pomoc může mít velký význam. Tato základní hodnota je cestou k tomu, co děláme každý den v tisících komunitách, ve kterých působíme. V programu Vy rozhodujete, my pomáháme a v darování potravinového přebytku využíváme naši velikost jako sílu k dobrému. Všechno dobré, co děláme, však začíná malými akcemi a malou pomocí na místní úrovni.

Dobrovolnictví

Naši kolegové jsou součástí všech komunit, které obsluhují v našich obchodech. Často se také angažují v místních organizacích a my to uznáváme. Proto jim dáváme šanci strávit jeden pracovní den dobrovolnictvím a získat praktické zkušenosti v regionálních potravinových bankách, organizacích hlásících se do programu Vy rozhodujete, my pomáháme a dalších charitativních organizacích dle jejich výběru, kde je každá pomocná ruka velmi ceněna.

Místní fundraisingové akce

Když se objeví příležitost, rádi podpoříme místní fundraisingové kampaně nebo dokonce přijdeme s vlastními. Například v našem nově zrekonstruovaném hypermarketu v Opavě jsme pro Charitu Opava získali za jeden den 58 318 Kč. Tento dar byl použit na nákup sady praček pro startovací domovy pro znevýhodněné mladé lidi.

Nadační fond Tesco

Nadační fond Tesco hraje klíčovou roli při realizaci našich aktivit zaměřených na komunity. Díky Nadačnímu fondu Tesco můžeme navýšit menší fundraisingové kampaně našich kolegů, spoluorganizovat společenské akce nebo dětské letní tábory a zapojit místní dětské domovy do akcí, jako jsou Tesco letní hry. Naším posledním úspěchem byla série komunitních akcí s názvem „100 důvodů k úsměvu“, která oslavovala 100 let od založení Československa a 100. výročí Tesca propojením generací mladých žáků s lidmi v domovech pro seniory