Zákazníci svými hlasy rozhodli, Tesco rozdělí více než tři miliony korun mezi dobročinné projekty v 70 regionech

Zákazníci Tesco hlasováním pomocí žetonů na prodejnách rozhodli o vítězích 12. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Celkově bude rozděleno 3 150 000 korun mezi 70 vítězných projektů, které jsou dle názoru zákazníků nejprospěšnější pro místní komunity. Výherce v každém regionu obdrží 45 000 korun.

Nejvíce aktivní zákazníci byli v Táboře, Karviné a Benešově nad Ploučnicí, kde míra zapojení dosahovala 80 %. Soutěžící projekty se zaměřují například na podporu a vzdělávání dětí, zdravotně znevýhodněné občany, rodiny nebo sociálně slabší obyvatele, na realizaci volnočasových aktivit z oblasti kultury a sportu, podporu životního prostřední či obnovu místních tradic.

Těší nás velký zájem i podpora ze strany zákazníků i zapojených organizací, zákazníci na našich obchodech odevzdali přes 1,8 milionu hlasovacích žetonů. Celkově Tesco za dobu fungování projektu rozdělilo již přes 50 milionů korun mezi 2300 veřejně prospěšných projektů. Jsme rádi, že i v současné době můžeme dostát našemu závazku být dobrým sousedem. Další grantovou výzvu plánujeme vypsat v průběhu dubna, říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

V 12. kole grantového programu Tesco obdrželo 372 projektových žádostí. Do zákaznického hlasování postoupilo 210 z nich na základě hodnocení odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti, která prověřuje transparentnost, udržitelnost a pozitivní dopad projektů na lokální komunitu. Projekty bojovaly o přízeň zákazníků v 70 regionech v období od 16. ledna do 12. února 2023.

Unikátní grantový program Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“ podporuje již od roku 2016 veřejně prospěšné projekty neziskových a příspěvkových organizací po celé České republice. Za 12 kol programu zákazníci odevzdali celkem 30 750 523 hlasovacích žetonů.                                  

Přehled všech 70 dobročinných projektů, které se budou na lokálních úrovních realizovat, a jejich umístění v 12. kole „Vy rozhodujete, my pomáháme“, se může veřejnost seznámit přímo na stránkách projektu: https://itesco.cz/pomahame/.

Mohlo by se vám také líbit