Další srovnávací nákup prokázal více než 14% úsporu na iTesco oproti konkurenčnímu Rohlíku

Společnost Tesco pokračuje ve svém závazku monitorovat ceny potravin a nabídnout svým zákazníkům co nejvýhodnější nákupy na iTesco. Květnový srovnávací nákup 34 produktů prokázal úsporu 304,69 Kč na iTesco oproti konkurenčnímu Rohlíku. Na své dlouhodobě výhodné online nákupy Tesco upozornilo v minulém týdnu v rámci transparentní kampaně „Nenechte se opít…“, která reagovala na tvrzení Rohlíku, že nákupy u něj jsou cenově téměř totožné jako u jiných supermarketů.

Tesco navázalo na své dubnové srovnávací nákupy dalším, v pořadí již pátým srovnávacím nákupem, který opět potvrdil významnou úsporu na iTesco. Nákupní koš1 vycházející ze spotřebního koše Českého statistického úřadu pro porovnávání cenové hladiny byl objednán 9. května s doručením druhý den. Mechanika srovnávacího nákupu byla stejná jako v předchozích případech. Nákupní koš zahrnoval položky za akční ceny, které jsou nedělitelnou součástí maloobchodního prodeje, zohledněn byl také doručovací poplatek, přepočet zboží na kila a stejný den a adresa doručení. Přestože u konkurenčního Rohlíku byly některé produkty levnější, vyšel srovnávací nákup o 304,69 Kč levnější na iTesco. Podrobnosti nákupu jsou k dispozici na webové stránce https://itesco.cz/srovnani/.

Společnost Tesco opětovně důrazně odmítá tvrzení Rohlíku, že položky pro srovnávací nákupy byly vybrány tendenčně a trvá na plné transparentnosti své kampaně. „Výsledky všech srovnávacích nákupů zveřejňujeme na naší webové stránce. Naším cílem je dát zákazníkům možnost ušetřit při každém online nákupu,“ doplnila Zuzana Grinčová.

_____________________
1 Pro srovnávací nákupy Tesco zvolilo nákupní košík 37 produktů základních potravin ze seznamu, s nimiž pracuje také Český statistický úřad pro sledování cenové hladiny. V květnovém srovnávacím nákupu bylo zahrnuto pouze 34 položek, a to z důvodu nedostupnosti některého zboží, konkrétně citronů, brambor a pepře.

Mohlo by se vám také líbit