Vlčí máky kvetou i v Tescu: Podpořte sbírku a připomeňte si hrdinství válečných veteránů

Tesco se opět zapojuje do celostátní veřejné sbírky na podporu válečných veteránů. Sbírkové kasičky se symbolem vlčího máku najdou zákazníci na informačních pultech v hypermarketech v Praze a Středočeském kraji. Do sbírky se zapojují také zaměstnanci společnosti Tesco, kteří mohou přispívat do kasiček umístěných v centrálních kancelářích či distribučním centru.

Každý, kdo si během listopadu pořídí symbol tohoto dne – květ vlčího máku, přispěje do sbírky. Akce má za cíl připomenout statečnost těch, kteří bojovali za svobodu a demokracii na válečných frontách i v odboji. Výtěžek ze sbírky půjde na uchování a vyprávění příběhů bojovníků za svobodu. Část financí poputuje na Centrum pomoci Paměti národa, které přímo pomáhá odbojářům a veteránům.

Váleční hrdinové si za každé situace zaslouží naši úctu a pomoc. Proto mě nesmírně těší, že se vybrané prodejny Tesco i letos připojují ke sbírce,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro ČR.

Jak uvádí Ministerstvo obrany, v současné době žije v Česku posledních 188 válečných veteránů z druhé světové války. Jejich počet se každý rok významně snižuje. Také proto je nutné příběhy našich novodobých hrdinů v naší historické paměti uchovat. Pokud to neuděláme my, ti, co přijdou po nás, takovou příležitost už nedostanou,“ doplňuje Mikuláš Kroupa, zakladatel a ředitel neziskové organizace Post Bellum, která sbírku organizuje už sedmým rokem. Květy a maková políčka jsou symbolem naší úcty,“ dodává.

Jak podpořit sbírku?

Stačí si od 8. do 30. listopadu pořídit květ vlčího máku za dobrovolný příspěvek. Doporučená cena za jeden kus vlčího máku je 30 Kč. Zákazníci najdou kasičky s vlčími máky ve 21 Tesco hypermarketech přímo na informačním pultu v prodejně.  Seznam všech zapojených hypermarketů Tesco najdete v mapě sbírkových míst na webové stránce www.denveteranu.cz/mapa/. Pokud byste zrovna neměli cestu kolem Tesca, přispět můžete jednoduše i on-line přes web www.denveteranu.cz, nebo na dalších sbírkových místech po celé ČR. Za každý online příspěvek organizátoři sbírky zapíchnou symbolický květ vlčího máku do připravených záhonů na veřejných prostranstvích vybraných měst.

 

Mohlo by se vám také líbit